O nas

VENTUS*PL jest małą domową hodowlą kotów rasy MAINE COON.

 

 

Hodowla jest zrzeszona w SUPREME CAT CLUB, działającym pod patronatem Polskiej Federacji Felinologicznej ( FPL ) która jest członkiem Międzynarodowej Federacji Felinologicznej ( FIFe ).

Od zawsze przy nas były jakieś zwierzaczki…rybki, myszoskoczki, chomiki, psiaki te małe i te duże oraz kociaki. Każde było kochane i traktowane jak przyjaciel. Po stracie naszej suni, która oprócz prawdziwego przyjaciela była pełnoprawnym członkiem rodziny, dom stał się pusty. Brakowało nam zabaw, gonitw, ucieczek i przytulania.

Po wielu godzinach rozmów zdecydowaliśmy, że cichutkie „miał”będzie idealne.

Zaczęliśmy więc przeszukiwać internet i nasz wzrok przykuło zdjęcie kota rasy MAINE COON. Chcieliśmy jak najwięcej dowiedzieć się o tych olbrzymach, o ich charakterze i wychowaniu.

Zdecydowaliśmy się na zakup „maluszka”

Długo szukaliśmy tej wyjątkowej, którą znaleźliśmy u Państwa Alicji i Tadeusza w hodowli Złoty Brzeg*PL.

Atena urzekła nas już przy pierwszym spotkaniu. Jest wyjątkową kotką o wspaniałym usposobieniu uwielbiającą dzieci i inne zwierzaczki, zabawy, pieszczoty, rozmowy i spanie przy nas. Bardzo szybko po jej zakupie w opcji „ na kolanka” zdecydowaliśmy się założyć hodowlę i dzięki temu stała się kotką hodowlaną. Obecnie razem z nami mieszkają trzy wspaniałe kotki – Tusia, Mamba i Szylunia – tak pieszczotliwie do nich mówimy, i kocurek Yogi którego wypatrzyliśmy w hodowli Mefisto’s Heart prowadzonej przez Panią Agnieszkę 🙂 

Planujemy rozwijać naszą wspólną pasję, przelewać miłość na nowych domowników i dbać o wszystkie maleństwa tak aby niczego im nie brakowało, zaś opiekę weterynaryjną zapewniają i zapewniać będą ludzie o wielkich sercach i obszernej wiedzy na temat rasy Maine Coon czyli Agnieszka i Tomasz Szczepaniak z Przychodni Weterynaryjnej „ LABRADOR „